Rriten rastet! Përdhunoi një nxënës, mësuesja 37-vjeçare vihet nën pranga

13/06/2024 08:25

Policia në Karolinën e Veriut, SHBA , arrestoi një mësuese 37-vjeçare për përdhunimin e një studenti 14-vjeçar.

Heidi Monroe u arrestua të martën pas një hetimi në shkollën e mesme Wellcome in Greenville. Hetimi u nis nga një kallëzim nga një punonjës tjetër në shkollë më 5 prill.

Sipas një deklarate të një përfaqësuesi të drejtorisë kompetente arsimore, mësuesja 37-vjeçare me origjinë nga Kolumbia nuk punon më në shkollën ku punon që nga gushti i vitit 2022.

Sipas Daily Mail, në 12 muajt e fundit, 25 mësuese femra në 16 shtete amerikane janë arrestuar për vepra të ngjashme dhe ekziston frika se ky numër është vetëm “maja e ajsbergut”.

Top Channel