Partia ime është SPAK, ishte përgjigja e deputetes demokrate Flutura Açka për ftesën e Sali Berishës për t’iu bashkuar PD-së zyrtare.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, e prerë në komentin e saj, Açka thotë se aleati i vetëm për të është Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion. Ndërsa për vendimin e Apelit, që i dha vulën dhe logon e PD-së Berishës, deputetja shkruan se “kryeministri Edi Rama e zgjodhi aleatin e vet”.

Reagimi i Açkës:

Edi Rama zgjodhi kundërshtarin e vet politik, edhe pse në demokraci nuk e zgjedh dot. Thjesht e ke.
Unë zgjodha aleatin tim: SPAK-un.
Sa mijëra e mijëra mendojnë si unë?
Ajo është, pra, PARTIA IME

Top Channel