Anthony ‘Tony’ Lo Bianco është ndarë nga jeta të mërkurën e 12 qershorit, në moshën 87-vjeçare, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Ai kishte një karrierë të gjatë dhe të larmishme që përfshinte filma, shfaqje televizive dhe teatër.

Aktori amerikan ka luajtur në filma të njohur si “Honeymoon Killers”, “Bloodbrothers”, “The Juror” etj.

“Tony Lo Bianco ndërroi jetë mbrëmë në fermën e tij të kuajve në Maryland pas një beteje me kancerin e prostatës. Bashkëshortja e tij, Alyse, ishte pranë tij. Toni ishte 87 vjeç”, shkruhej në postimin e bërë nga familjarët e aktorit.

Top Channel