Reali, dramë për 1 sekondë! Arbitri u mohoi golin e fitores, Ancelotti: Gafë e paprecedentë

03/03/2024 12:33

Në La Liga-n spanjolle, ndeshja Valencia-Real Madrid u shoqërua me shumë ankesa. 

Me dy gola përparësi, skuadra e Ancelottit barazoi me një dygolësh të Vinicius, i cili festoi në mënyrë polemike, duke ngritur krahun me një grusht të shtrënguar drejt Curvas nga e cila mori fyerje raciste.

Në minutën e nëntë të ndeshjes, Reali sulmoi me Brahimin. Pikërisht në momentin që anglezi ishte gati të drejtonte topin drejt portës kundërshtare, u dëgjua fishkëllima e fundit e arbitrit, duke i dhënë fund ndeshjes.

Menjëherë më pas kanë ardhur edhe reagimet e atyre që kanë qenë dëshmitarë të çmendurisë së gjyqtarit Gil Manzano. Tchouameni shkruan në rrjetet sociale: “Është e turpshme”. Ancelotti në fjalën e tij proverbiale në konferencën për shtyp: “Nuk ka shumë për të thënë, ne dëshmuam diçka të paprecedentë . Pas pastrimit të Mamardashvilit, ne kishim posedimin e topit dhe fishkëllima e fundit duhej të ishte shtyrë pasi Valencia do ta kishte rimarrë topin. Nuk më ka ndodhur kurrë më parë, por nuk ka asgjë tjetër për të shtuar .” 

Madje ne jemi dëshmitarë të së pabesueshmes. Gazeta katalanase Sport bën titullin: “Skandal”, ndoshta për herë të parë, një qëndrim të mbajtur në favor të Real Madridit. Super Deporte, një media valenciane, në vend të kësaj, zgjedh titullin ironik, duke nënvizuar natyrën e jashtëzakonshme të një ngjarjeje të dëshmuar nga spektatorët e Mestalla-s dhe pjesa tjetër e botës: “Historike” .

Top Channel