Shpërthim i fortë në një ndërtesë në Lushnjë, raportohet një i vdekur dhe gjashtë të plagosur, mes tyre deputeti i PS

01/03/2024 15:49

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në një magazinë në ndërtim në Lushnjë.

Një person humbi jetën, shtetasi Roland Hoxha. Gjithashtu raportohet për gjashtë persona janë plagosur, mes tyre edhe deputeti i PS, Bujar Çela.

Ende nuk dihet shkaku i  saktë i këtij shpërthimi, ndërsa dyshohet se gjatë punës në fabrikë, një vinç ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka pasur një shpërthim.

Forcat e policisë, ambulanca dhe zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje. Shpërthimi dyshohet se ka qenë shumë i fortë dhe zhurma është dëgjuar pothuajse në të gjithë qytetin.

Top Channel