Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin 36-vjeçarit.

Një rikthim në familjen bardheblu për Fagun, i cili ishte zëvendëstrajner për një vit e gjysmë, para se të niste një aventurë të re në Holandë tek Afc DWS në Amsterdam. Ish-mbrojtësi la futbollin në vitin 2014 pas një dëmtimi të rëndë, kur ishte pjesë e Skënderbeut.

Më pas u përkushtua në botën e trajningut. Fagu drejtoi disa skuadra moshash Në vitin 2021 u bë pjesë e stafit të Tiranës së bashku me Orges Shehin, ndërkohë që mori dhe drejtimin e skuadrës së 21-vjeçarëve. Pas eksperiencës në Holandë, Fagu do të ketë provën e madhe në Superiore, duke u bashkuar me bardheblutë, me të cilët synon titullin kampion.

36-vjeçari është trajneri i tretë i kryeqytetasve këtë sezon. Pas Orges Shehit dhe Julian Ahmatajt. Tirana ndodhet aktualisht e katërta me 34 pike, teksa Fagu do të debutojë në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Ndaj Teutës, që do luhet sot në orën 17:00 në “Niko Dovana”. /Supersport

Top Channel