Kupa e Italisë, Atalanta eliminon Milanin në çerekfinale, fiton 1-2 në “San Siro”

11/01/2024 12:31

Milani e mbyll me Kupën e Italisë pasi mundet në çerekfinale nga Atalanta në “San Siro”me shifrat 2-1.

Kuqezinjtë zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë dhe ishin ata që kaluan në avantazh në minutën e fundit të kohës së rregullt të 45 minutave me një supergol të Rafael Leaos. Megjithatë kuqezinjtë nuk mundën ta mbanin avantazhin as sa shtesa e akorduar nga gjyqtari pasi brenda dy minutave Koopmeiners shënon gjithashtu një gol shumë të bukur për t’i çuar të dyja skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin e barabartë 1-1.

Në pjesën e dytë në minutën e 57-të është Alex Jimenez ai që shkakton një ndërhyrje të gabuar në zonë duke i dhuruar skuadrës bergamaske një penallti e cila shndërrohet në gol sërish nga Koopmeiners. Tashmë do të jetë Atlanta që do të luaj gjysmëfinalen përballë Fiorentinës dhe Milanit do t’i mbetet të garojë vetëm për kampionatin.