Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po pret në takim kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, si dhe kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel.

Mediet lejohet të marrin vetëm pamje ne fillim të takimit.

Më pas, Rutte edhe Bettel do të takohen me kryeministrin Albin Kurti, ku do të ketë konferencë për media.

Top Channel