Tha se nuk është burrë i përsosur në postimin e Facebook, pastori qëllon veten dhe gruan

24/06/2023 17:45

Një pastor dyshohet se ka qëlluar gruan e tij dhe më pas veten pasi ka postuar në Facebook ku shkruan se nuk mund të jetë një burrë i përsosur, por është një njeri i familjes.

Pastori i Luizianës, Danny Prenell Jr, 25 vjeç, akuzohet se ka qëlluar gruan e tij, Gabrielle Prenell, 27 vjeçe, para fëmijëve të tyre në një hotel Hampton Inn, më pas ai e ktheu armën kundër vetes, tha shefi i policisë McComb, Juan Cloy.

Të shtënat ndodhën rreth orës 15:00 të së mërkurës, sipas Cloy.

Dy ditë më parë, Danny postoi një foto në Facebook me gruan e tij dhe me tre fëmijët e tyre të vegjël. Ai e etiketoi vendndodhjen në Hampton Inn & Suites McComb në Misisipi, ku ndodhën të shtënat.

“Unë mund të mos jem një burrë i përsosur, por do të jem gjithmonë një njeri i familjes”, shkruante në postimin e tij.

Danny dhe gruaja e tij u transportuan në Qendrën Mjekësore të Universitetit të Misisipit, sipas një media të huaj dhe gjendja e tyre nuk bëhet e ditur.

Fëmijët e tyre janë nën kujdestarinë e Shërbimeve të Mbrojtjes së Fëmijëve. Nuk dihet motivi i të shtënave.

Dhe një javë para kësaj, Danny postoi një foto për ditëlindjen e gruas së tij duke e quajtur atë mbretëresha e tij dhe se e do shumë dhe i ka kushtuar gjithë jetën e tij.

FOTO GALERI
3/3

Top Channel