Video rrëqethëse! Ushtarët e Kosovës shpëtojnë 2-vjeçaren nga rrënojat në Turqi, e marrin në krahë dhe e puthin

09/02/2023 14:16

Ushtarët e Kosovës që ndodhen në Turqi në ndihmë të ekipeve të shpëtimit atje, kanë mundur të nxjerrin nga rrënojat një vajyë 2-vjeçare.

Pamjet e publikuara në Twitter janë rrëqethëse, teksa vogëlushja i ka shpëtuar rrënova prej 48-orësh.

Ajo kishte mbetur nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Hatay të Turqisë, ndërsa tashme ekipet e shpëtimit po përpiqen të nxjerrin nënën e saj nga rrënojat.

 

Top Channel