Tërmeti magnitudës 4.7 i shkallës Rihter, i cili ndodhi në orën 22:37 minuta të mbrëmjes të së dielës është pasuar nga pasgoditje me magnitudë më të ulët.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, epiqendra e tërmetit ishte 3 kilometra në jug të Klosit, mbrapa Malit të Dajtit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë më së shumti në Dibër, Tiranë, Durrës dhe Lezhë.

 

Top Channel