Gjatë dy viteve të fundit, ndihet sikur dyert janë hapur kur bëhet fjalë për stilin e meshkujve.

A mund të vishni një rrip kafe me këpucë të zeza? Kujt i intereson! Kjo është epoka e “çdo gjë shkon”.

Është një ndryshim që e kemi parë edhe në tapetin e kuq, pasi burrat si Timothée Chalamet po vlerësohen shumë për pamjen e tyre në internet.

Nëse do të ishim kumarxhinj, këta janë burrat për të cilët do të vinim bast se do të shkaktonin bujë në tapetin e kuq në vitin 2023.

Zoti Diego Calva

Është shumë herët për të ditur nëse Babylon i zotit Damien Chazelle do të bëhet filmi i suksesshëm që shpreson të jetë, por tashmë ka arritur të sjellë në plan të parë një njeri të ri udhëheqës. Z. Diego Calva, i njohur më së miri për një rol të përsëritur në filmin “Narcos: Mexico”, është komentuar gjatë sezonit të çmimeve për qasjen e tij të zhveshur dhe stilit të ndikuar nga vitet 1990. Nuk është saktësisht minimale, por ka një mungesë freskuese të ziles dhe bilbilave për mënyrën sesi vishet Calva, gjë që shpresojmë të vazhdojë gjatë garës promovuese të Babilonisë.

Zoti Will Sharpe

Kanë kaluar disa javë që nga finalja e mbushur me kthesa të sezonit të dytë të filmit “The White Lotus”, por ne jemi ende të kujdesshëm për t’u qortuar nga fanatikët. Megjithatë, është e sigurt të thuhet se zoti Will Sharpe u shfaq si një nga yjet e fundit të shfaqjes. Qasja e Sharpes ndaj stilit shkon drejt stilit të çrregullt, falë prirjes së tij për veshje të dekonstruktuara. Prisni ta shihni atë me shumë palë të tjera pantallona me mjeshtëri dhe prerje të mëdha ndërsa viti ecën.

Zoti Aldis Hodge

Megjithëse zoti Aldis Hodge nuk është saktësisht i ri në skenë (në fund të fundit ai është një aktor fitues i çmimit Sag), kohët e fundit ai ka zhvilluar një qasje të sigurt dhe elegante ndaj veshjes. Nga kostumet e grumbulluara deri te këmisha me jakë të harkuar, Hodge mishëron një qasje freskuese lozonjare ndaj stilit formal, gjë që e ka bërë atë të dallohet mes një deti me kostume marine. Dhe me një rol të ri brenda “DC Universe”, ai po duket gjithnjë e më i prirur për statusin e mirëfilltë të yllit të filmit.

Zoti Niels Schneider

Nëse stili juaj shkon më shumë drejt stileve të frymëzuara nga rock-and-roll të zotërinjve Harry Styles dhe Timothée Chalamet, ne do t’ju sugjerojmë të shikoni më nga afër aktorin franko-kanadez z. Niels Schneider. Edhe pse ai është një yll i certifikuar në Francë, pasi ka fituar çmimin prestigjioz “César” në 2017, është stili i tij që tashmë po tërheq më shumë vëmendjen ndërkombëtare. Schneider favorizon veshjet me prerje elegante (kryesisht nga marka “SAINT LAURENT”) me mjaft lulëzim për ta bërë atë të duket i shëndoshë: një kravatë, një shirit metalik ose një palë pantallona të ndezura butësisht.

Zoti Lukas Gage

A ekziston më një gjë e tillë si stili “amerikan”? Nëse po, Lukas Gage mund të jetë mishërimi i këtij viti. Pasi bëri bujë gjatë një momenti veçanërisht të paharrueshëm gjatë sezonit të parë të filmit “The White Lotus” (nëse nuk ju kujtohet, mos e kërkoni në Google në punë), këtë vit Gage i bashkohet kastit të serialit të dhunshëm të “Netflix You”. Që do të thotë se ne me siguri do të shohim më shumë nga kombinimi i tij klasik kalifornian i veshjeve të trashëgimisë së punës dhe flokëve të dredhur me mjeshtëri.

Z. Ncuti Gatwa

Edhe ata që kanë vetëm një njohuri kalimtare për Doktor Who-n e fortë televiziv britanik, do të jenë të vetëdijshëm se riformulimi i rregullt i personazhit të titullit është një pjesë themelore e shfaqjes. Aktori më i ri që ka marrë rolin është Z. Ncuti Gatwa, më i njohur për punën e tij në serialin e Netflix, “Sexual Education”. Përveç arritjes së dukshme të të qenit aktori i parë me ngjyrë që luan Doktorin, kastiu i Gatwa duhet të paraqesë gjithashtu një stil tërheqës, falë pamjes jokonvencionale dhe aventureske të aktorit.

Top Channel