Luis de la Fuente, trajneri i ri i Spanjës, theksoi se skuadra e tij kishte potencialin për ta fituar Kupën e Botës Katar 2022.

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle, ai theksoi se mund të flasë vetëm mirë për Luis Enriquen.

“Reagimin e Luis Enrique-s nuk e kam parë, por nuk kam rrjete sociale dhe nuk më ka shqetësuar. Di që ai foli mirë për mua dhe kjo është e ndërsjellë. Kupa e Botës? Franca e preferuara ime. Ne kishim potencialin për të qenë kampionë”, deklaroi De la Fuente./ SuperSport

Top Channel