Walid Cheddira është një nga 26-lojtarët që përfaqësojnë Marokun në këtë kampionat Botëror.

“Unë e kam ndjekur Barin në këto ditë, edhe pse jam larg mbështetja nuk mungon. Unë, Thuram, por edhe Zalewski jemi përfaqësuesit e Italisë në këtë Botëror, pasi aty kemi lindur. Megjithatë, unë tani përfaqësoj Marokun dhe jam shumë i lumtur. Mund edhe të kisha zgjedhur Italinë pasi e kam pasaportën, por kur trajneri Regragui më grumbulloi nuk mund ta refuzoja. Ndjeva shumë përgjegjësi dhe u vendosa në dispozicion të kombëtares menjëherë. Më vjen keq që nuk e godita portën kundër Spanjës, do të doja të kisha shënuar, por mbrojtësi u treguan shumë të zotë. Gjithsesi, për fatin e mirë ia dolëm të kualifikoheshim dhe është një arritje historike pasi për herë të parë jemi në çerekfinale. Duhet të qetësohemi dhe të mos harrojmë se pas katër ditëve na pret ndeshja e radhës, ndaj Portugalisë”, u shpreh Cheddira./ SuperSport

Top Channel