Brazil-Koreja e Jugut do të zhvillojnë këtë të hënë ndeshjen që vendos se cila mes këtyre dy skuadrave do të shkojë në fazën çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022.

Një nga favoritët kryesorë të këtij Botërori, Brazili pritet të japë maksimumin për ta siguruar sa më shpejt biletën dhe me rikthimin e Neymar ky mision pritet të jetë më i thjeshtë, nga ana tjetër Koreja e Jugut do tentojë “mrekullinë”.

Përpara nisjes së këtij takimi trajnerët Tite dhe Bento kanë vendosur si do e nisin këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Top Channel