Kondicioneri shumë i fortë vazhdon të jetë problem në Katar.

Edhe Holanda po përballet me probleme shëndetësore në skuadrën e saj, ose të paktën kështu deklaroi trajneri i “tulipanëve” Louis van Gaal.

Ai theksoi se është i shqetësuar për të këtë gjë, megjithatë shtoi se duhet të ecin përpara.

“Nuk dua ta trajtoj këtë çështje, por gripi po qarkullon dhe sigurisht që është një shqetësim, megjithatë duhet të ecim përpara.”-tha trajneri në prag të ndeshjes së 1/8, kundër Shteteve të Bashkuara./ SuperSport

Top Channel