Në minutën e pestë shtesë të sfidës mes Argjentinës dhe Arabisë Saudite, ndodhi një episod i frikshëm.

Pas një krosimi nga e majta e sulmit, portieri Al Owais, në dalje e sipër godet me gju mbrojtësi Jaser Al Shahrani.

Gjyqtari, pas disa çastesh, ndërpret lojën për t’i dhënë ndihëm e duhur mjekësoret futbollistit të Arabisë Saudite, që pasi u asistua nga mjekët, la fushën e lojës.

Top Channel