“Kjo natë e parë i dedikohet Sarës dhe vajzës”! Ledion Liço ndan emocionet pak minuta para spektaklit

07/10/2022 20:09

Kur na ndajnë më pak se një orë nga nisja e spektaklit më të dashur të kërcimit “Dancing With thë Stars”, producenti Ledion Liço na tregon emocionet ‘live’ nga skena.

Në një lidhje për edicionin qendror të lajmeve në Top Channel, Liço premtoi surpriza për teleshikuesit, ndërsa tha se nata e parë e “DWTS” i dedikohet bashkëproducentes dhe partneres së tij të jetës, Sara Hoxhës dhe vajzës së tyre që erdhi në jetë në 30 shtator.

“Sot po e uroja Sarën për ditëlindjen e vajzës, që bën një javë. Na është dukur një javë shumë e gjatë. 

Është kënaqësi e madhe që për pak kohë të mbuloj dhe punën e Sarës. Kjo natë e parë i kushtohet asaj dhe vajzës”.

Çdo të premte mbrëma në orën 21:00, 14 personazhe VIP do të kërcejnë në skenë me kërcimtarë profesionistë.

Secili prej 14 çifteve do të performojë në një disiplinë të caktuar dhe konkurron përballë të tjerëve, me qëllim arritjen e pikëve maksimale nga anëtarët e jurisë dhe votat e publikut.

Kasti bën bashkë emra nga fusha e TV, muzikës, aktrimit, yje të rrjeteve sociale, sportistë, që kanë një karrierë të njohur kombëtare dhe ndërkombëtare.

Moderimi i këtij spektakli i është besuar Bora Zemanit, një nga figurat më të dashura të ekranit shqiptar. Në ‘Gold Room” ai që do tu marrë emocionet e para vipave, menjëherë pas performancave, do të jetë Eno Popi.

Juria e “Dancing With the Stars”, përbëhet nga një panel me profesionistë dhe personalitete të ekranit shqiptar.

Kryetar i jurisë është Kledi Kadiu, i cili do të japë pikë për çiftet konkurruese, së bashku me anëtarët e tjerë të jurisë, Valbona Selimllari, Dalina Buzi dhe Armand Peza.

Në një skenë mahnitëse, për ti dhuruar publikut emocione dhe argëtim, do të vijë çdo të premte live, “Dancing with the Stars Albania”, ekskluzivisht në Top Channel.

Top Channel