Formacionet zyrtare, Sivasspor-Ballkani/ Trajneri Daja zgjedh 11-tëshen titullare

06/10/2022 18:34

Skuadra e Ballkanit përgatitet për ndeshjen e tretë në UEFA Conference League, teksa të besuarit e trajnerit Ilir Daja përballen në transfertë me turqit e Sivasspor.

eksa janë në kërkim të fitores së parë në grup, tekniku Daja ka përzgjedhur edhe 11-tëshen titullare teksa luan në qendër me dyshen Jashanica-Sinani, ndërsa në krahë aktivizohen Potoku dhe Thaqi. Në mesfushë treshja, Zyba, Emërllahu dhe Dellova ndërsa në sulm, Krasniqi, Rrahmani dhe Korenica. Në dy ndeshjet e para në Conference League, Ballkani ka regjistruar një barazim ndaj Cluj dhe një disfatë ndaj Slavia Prague.

Formacioni titullar, Sivasspor-Ballkani:

Top Channel