Chelsea pret Milanin për fitoren e parë “europiane”, publikohen formacionet zyrtare

05/10/2022 21:00

Me vetëm një pikë në dy ndeshjet e para, Chelsea pret Milanin në “Stamford Bridge”, me synimin e vetëm, fitoren, për të mos komplikuar rrugëtimin në Ligën e Kampionëve.

Dy trajnerët kanë ndarë mendjen për formacionet, teksa Graham Potter i ka besuar sërish gabonezit Aubameyang nga minuta e parë, duke lënë në stol sulmuesin shqiptar Armando Broja.

Nga ana tjetër, Pioli është me zgjedhje të detyruara për shkak të dëmtimeve dhe ia ka besuar shiritin e kapitenit, algjerianit Bennacer.

Formacionet zyrtare:

Top Channel