Përplasje gjigantësh në “San Siro”, ja si rreshtohen Interi dhe Barcelona

04/10/2022 20:12

Zbulohen formacionet e ndeshjes më të rëndësishme të raundit të tretë në grupet e Chamionsit, Inter-Barcelona.

Simone Inzaghi, trajneri i zikaltërve, ka vendosur të mbajë në stolin e rezervave futbollistin e Kombëtares Shqiptare, Kristja Asllani, i cili luajti titullar në sfidën e Serinë A kundër Romës, në “San Siro”.

Në rreshtimin 3-5-2, në mesfushë i është dhenë një fanellë titullari Mkhitaryanit, ndërsa në sulm luan dyshja Martinez-Correa.

Në krahun tjetër, Xavi e nis me “tredhëmbëshin” Dembele-Lewandowski-Raphinha. Në mesfushë, Xavi i beson përvojës së Busquets pranë dyshës Pedri-Gavi, ndërsa mbrojtja është riformatuar thuajse nga e para për shkak dëmtimesh: Alonso-Garcia-Cristensen-Sergi Roberto.

Top Channel