Kanye West e do kaq shumë ish-vjehrrën e tij, sa e vendos atë në foton e profilit në Instagram!

29/09/2022 09:56

Reperi i njohur Kanye West erdhi mbrëmjen e kaluar me një surprizë për miliona ndjekësit e tij në Instagram, kur ai vendosi një foto të ish-vjehrrës së tij Kris Jenner në profilin e tij.

Artisti 45-vjeçar muzikor postoi në InstaStory qëllimin e tij pas postimit, duke thënë se ishte bërë me qëllimet më të mira.

“E postova Kris me qëllime të mira për paqe dhe respekt, le ta ndryshojmë tregimin”- shkroi ai.

West ka patur marrëdhënie të acaruara në të kaluarën me Jenner, duke treguar në mediat sociale ankesat e tij me 66-vjeçaren, e cila është nëna e ish-gruas së tij Kim Kardashian. Në fillim të këtij muaji, ai tha se ndjeu se Jenner i kishte detyruar dy nga vajzat e saj, Kim dhe Kylie Jenner, të pozonin për Playboy.

Mos lejoni që Kris t’ju bëjë të pozoni në Playboy siç bëri ajo me Kylie dhe Kim. Hollywood është një bordello gjigante. Pornografia shkatërroi familjen time…

Jenner ishte e mërzitur për akuzat që West i bëri asaj, pasi ajo mendon se nuk ka bërë “asgjë tjetër veçse është përpjekur ta ndihmojë”, thanë burimet për “Hollywood Life”.

“Kris nuk ka bërë gjë tjetër veçse është përpjekur të ndihmojë Kanye dhe të ndërmjetësojë tensionin mes tij dhe Kim. Kris është lënduar me të vërtetë nga komentet e tij dhe ajo e bëri të ditur këtë.”

Një burim i dytë i tha mediave se ndërsa Jenner ishte ‘plotësisht ietronditur’ për sulmin e West ndaj saj, ajo është mësuar që ai të sulmojë familjen në mediat sociale dhe ‘nuk mendon se ai do të ndryshojë vërtet ndonjëherë’. Burimi tha se Kris “është e shqetësuar që ai jo vetëm që po poshtëron Kim dhe veten e tij, por edhe futja e fëmijëve në të është e papranueshme”. West e krahasoi Jenner me liderin e Koresë së Veriut Kim Jongun në një postim në korrik 2020 në Twitter.

Top Channel