Princat mbërrijnë në Balmoral për t’i qëndruar pranë Mbretëreshës Elisabeth

08/09/2022 19:01

Një Range Rover që drejtohej nga Princi William ka mbërritur në Balmoral në Skoci, aty ku Mbretëresha Elisabeth po merr përkujdesjen mjekësore pasi u lajmërua se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Brenda Range Roverit ndodheshin edhe Princi Andrew, Princi Eduart dhe gruan e tij Sophie.

Më herët pranë Mbretëreshës kanë mbërritur edhe anëtarë të tjerë të familjes Mbretërore.

Gjendja e saj shëndetësore ende nuk dihet veç deklaratës së Buckingham Palace, e cila tha se mjekët e Mbretëreshës e kanë marrë atë nën mbikëqyrje mjekësore.

Top Channel