100 vjetori i marrëdhënieve me SHBA-në, të hënën organizohet shfaqje me avionë ushtarakë në sheshin “Skënderbej”

20/08/2022 11:30

Në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve me SHBA-në, ditën e hënë në në sheshin Skënderbej, do të ketë shfaqje ushtarake me dy avionë ushtarakë B-52  

Ambasada Amerikane me anë të një postimi në rrjete sociale, ka ftuar të gjithë rë rriturin dhe fëmijët që të jenë të pranishëm në Sheshin Skënderbej nga ku mumd të shohin shfaqjen mahnitëse.

Postimi i Ambasadës Amerikane:

“Nderoni drejt qiellit këtë të hënë! Të rritur dhe fëmijë, mos humbisni një shfaqje të mahnitshme ushtarake dhe ejani të shihni fluturimin e dy avionëve amerikanë B-52 nga sheshi Skënderbej të hënën, më 22 gusht. Do të njoftojmë orën e saktë këtu në faqen tonë të hënën në mëngjes! Nuk ka mënyrë më të mirë për të nderuar 100 vjetorin të marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, marrëdhëniet tona gjithnjë e më të forta në fushën e mbrojtjes dhe vlerat tona të përbashkëta të NATO-s. Aeroplanët B-52, të cilët për më shumë se 60 vjet kanë qenë themeli i forcës së bombarduesve strategjikë të Shteteve të Bashkuara, do të fluturojnë përmes qiejve miqësorë të Europës Juglindore për të ardhur drejt Shqipërisë.”

Top Channel