Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura, të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe stuhi gjatë mesditës dhe pasdites.

Këtë të premte temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 16-20 gradë, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 25-27°C në veri dhe deri në 31-32°C në zonën e ulët.

Era do të fryjë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim 3 ballë.

Top Channel