Plagosja e punonjësit të IMT-së, plumbat kapin rastësisht edhe një mjet luksoz

12/08/2022 19:22

Punonjësi i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, Ilirjan Gavelli u plagos nga një 55-vjeçar këtë të premte.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Todi Shkurti” në Tiranë, ndërsa sikurse duket edhe në pamjet e siguruara nga Dorjana Bezat, plumbat duket se kanë kapur edhe një mjet që ndodhej pranë vendit të ngjarjes.

Plumbat e kapën në bark punonjësin e IMT-së, i cili aktualisht ndodhet në sallën e operacionit.

Ai kishte shkuar për të prishur një shtëpi dhe i zoti i banesës e ka qëlluar me armë.

Autori Qani Muça 55 vjeç është identifikuar dhe arrestuar nga policia.

Sipas informacioneve, banesa ka nisur të shembet që në mëngjes, pasi ë zonë pritet të bëhet një rikualifikim urban dhe do të ndërtohet një rrethrrotullim.

Policia ka shoqëruar në polici edhe familjen e autorit.

Top Channel