Kërkesat e nënës së Rabiot befasojnë United, rrezikohet akordi me Juven

11/08/2022 16:21

Manchester United ka arritur një marrëveshje me Juventusin për blerjen e Adrien Rabiot për 15.2 milionë paund, por akordi me mesfushori francez po vonon.

Veronique Rabiot, nëna dhe menaxherja e 27-vjeçarit, kërkon një pagë sezonale më të madhe se 6 milionë paundët që përfiton aktualisht Rabiot.

Kërkesat e larta nuk po pranohen nga klubi anglez. Lojtari francez ndihet entuziast për kalimin në Premier League, sidomos pa telefonatave me teknikun Ten Hag, i cili i premton një rol si protagonist tek ekipi i tij.

Gjithsesi, agjentja e Rabiot dhe drejtuesit e “Djajve të Kuq” nuk po gjejnë akoma gjuhën e përbashkët në lidhje me kushtet personale të kontratës së mesfushorit.

Top Channel