Brooklyn Beckham zbulon arsyen pse hoqi dorë nga futbolli!

11/08/2022 23:04

Brooklyn Beckham ka zbuluar se ai vendosi të hiqte dorë nga futbolli pasi kuptoi se do të ishte e vështirë t’ia dilte njësoj mirë si babai i tij David.

Kuzhinieri i ri, 23 vjeç, ka luajtur më parë në akademinë e të rinjve të Arsenalit, por vendosi të hiqte dorë nga sporti kur klubi e liroi atë në moshën 16-vjeçare.

Duke folur për Variety, Brooklyn tha se babai i tij nuk ishte i trishtuar kur e pa atë të hiqte dorë nga sporti, pavarësisht se ishte jeta e tij që në moshë të re. Ai tha:

Babai im nuk ishte i trishtuar, sepse ai thoshte, “Unë dua që ti të jesh i lumtur”. Por sigurisht që isha i trishtuar. Ishte e gjithë jeta ime që kur isha dy vjeç. Të provoja të jetoja sipas asaj që bëri babai im në futboll, unë mendoja se do të ishte pak e vështirë.

David, 47 vjeç, është vlerësuar si një nga mesfushorët më të mëdhenj të gjeneratës së tij dhe ka fituar 19 trofe të mëdhenj gjatë karrierës së tij 20-vjeçare futbollistike.

Vëllai i Brooklyn, Romeo, 19 vjeç, ka vazhduar një karrierë futbolli dhe aktualisht po luan për Inter Miami FC, të cilin babai i tij e zotëron. Që nga ndarja me sportin, Brooklyn ka hyrë në fusha të tjera, duke përfshirë fotografinë, të cilën e ka studiuar në Parsons School of Design të Nju Jorkut.

Top Channel