Foto/ Përfshihet nga flakët mali në Rrubik, terreni i thyer vështirëson punën e zjarrfikësve

10/08/2022 18:00

Një sipërfaqe e konsiderueshme pyjore është përfshirë nga flakët ditën e sotme në afrësi të Rrubikut, pranë kthesës për në Burrel.

Zona e përfshirë nga flakët përbëhet a një terren i thyer,  që krijon vështirësi në infrastrukturë për zjarrfikëset.

Siç shihet nga fotot, zona është e pabanuar dhe nuk ka rrezik për dëme njerëzore apo banesa.

FOTO GALERI
2/11

Top Channel