Në këtë fillim jave moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim, të cilat do të pasohen me reshje shiu dhe stuhi në verilindje, juglindje e zonën qendrore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 17-24 gradë, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 28-33°C në veri deri në 33-36°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7-10 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim 3-4 ballë.

Top Channel