“Mbreti” i golave, nga janari ky sulmues ka shënuar më shumë se Lewa e Benzema

08/08/2022 18:15

Me 30 gola që nga janari, sulmuesi argjentinas i Fluminense, German Cano mund të konsiderohet “Mbret” i golave.

Ndonëse është shumë pak i njohur dhe shumë pak flitet për të në media, 34-vje çari ka kaluar një sezon edhe më të mirë se dy yjet “e paarritshëm” të moment në Europë, Robert Lewandowskin me 21 gola dhe Karim Benzeman me 26 gola.

Golin e fundit e realizoi të dielën në mbrëmje, kur Fluminense fitoi 1-0 ndaj Cuiaba dhe Cano shënoi pas pak më shumë se një minute lojë.

Top Channel