Një vatër zjarri ka përfshirë një zonë të pabanuar në Nikël të Krujës pasditen e sotme.

Duket se zjarri po përhapet me shpejtësi si pasojë e erës, ndërsa zjarrfikësit vendorë kanë mbërritur në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Zjarri momentalisht ndodhet larg banesave dhe nuk bën kërcënim për to.

Top Channel