Ambasadorja Yuri Kim ka bërë me dije përmes një statusi në “Twitter” se është takuar me ambasadorët amerikanë të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kim zbuloi se këta ambasadorë do të takohen me drejtuesit e Departamentit të Shtetit këtë javë për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor.

Zyrtarja e lartë amerikane raportoi se do të diskutohet veçanërisht bashkëpunimin dhe integrimin rajonal më të rëndësishme se kurrë.

“Ambasadorët do të takohen me drejtuesit e Departamentit të Shtetit këtë javë për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht bashkëpunimin dhe integrimin rajonal më të rëndësishme se kurrë.”- njoftoi Yuri Kim.

Top Channel