Foto ilustruese

Një shtëpi është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje në lagjen Kadri Qystri të Lushnjës.

Në shtëpi ndodheshin mamaja dhe motra e autorit, të cilat janë nxjerrë jashtë nga Policia Bashkiake dhe forcat zjarrfikëse.

I zoti i shtëpisë, i identifikuar si Luan Mezini i ka vënë flakën disa barishteve, por nuk ka llogaritur rrezikun. Zjarri është përhapur lehtësisht pasi shtëpia rrethohet nga pemët, duke rrezikuar edhe shtëpitë e tjera.

 

Top Channel