Lirohen “çunat” holandezë, tifozët e fundit të Feyenoord do qëndrojnë deri në fund të hetimeve

09/06/2022 19:45

Familjarët e  Davei Boon dhe Denis Haulingen e pritën te befasuar vendimin e gjykatës per lirimin e tyre.

Dy te tifozët holandeze te Feinord, njëri 21 dhe tjetri 25 vjeç u mbajtën për 15 dite ne burgjet shqiptare mbasi dyshohen për përleshjen ku u plagos  rende një shtetas shqiptar.

Por aktekspertiza e mjekësisë ligjore e vendosur ne dispozicion te gjykatës konstaton se dëmtimet e kryera ndaj qytetarit A.G nuk ishin plagosje por thjesht dëmtime të tilla qe e ndaluan ate për nëntë dite qe te paraqitej ne pune.

Te mbërritur ne kryeqytetin shqiptar me dhjetëra tifozë të tjerë , Boon dhe Haulingen u arrestuan një dite përpara finales se Conference League mes Feynord – Rome. Sipas vendimit te gjykatës penale te rinjtë holandezë duhet te paraqiten te hënën e parë te cdo muaji përpara drejtësisë shqiptare

Megjithate te dy tifozët janë të detyruar te qëndrojnë ne Shqipëri deri sa hetimet te mbyllen dhe te marrin drejtim.

 

Top Channel