Ndonëse një ditë më parë shkaktuar trazira, duke u përplasur me forcat e policisë, mesdita e kësaj të mërkure i ka gjetur më të qete tifozët holandezë, të cilët ndodhen në Tiranë në kuadër të ndeshjes finale të Conference League, mes Feyenoord dhe Romës.

Festën nuk ua prishi as ngritja e flamurit të ekipit kundërshtar, Romës, ‘armik i përbetuar’ në mbrëmjen e sotme, ku do të luhet për trofeun e madh.

Ishte pikërisht një familje shqiptare, e cila mesa duket bën tifo për ekipin e Romës në këtë finale, e cila shpalosi flamurin verdheekuq përgjatë pedanoles e përcaktuar si zonë për grumbullimin e tifozëve holandezë

Top Channel