Video/ Qeni ukrainas nuhat më shumë se 150 pajisje shpërthyese dhe mina tokësore

27/04/2022 17:51

Një qen i racës Jack Russell, ka punuar në vijën e frontit në Ukrainë ku ka nuhatur më shumë se 150 mijë pajisje shpërthyese dhe mina tokësore që nga fillimi i luftës,

Qenushi emri i të cilit është Patron, është i bërë i famshëm edhe në rrjete sociale ku në faqen e tij në ‘Instagram’ të hapur prej pesë javësh, ka më shumë se 140 mijë ndjekës.

Pamjet video e tregojnë qenushin duke kërkuar me entuziazëm pyjet për eksploziv,  përpara se të shpërblehet në fund të ditës me një copë djathë.

Top Channel