“Hakmerret” Putin/ I ndalon hyrjen në Rusi Mark Zuckerbergut dhe zëvendëspresidentes amerikane Kamala Harris

21/04/2022 17:57

Rusia vendosi këtë të enjte ndalimin për hyrjen në vend për zëvendëspresidenten e SHBA-së, Kamala Harris dhe kreun e Facebook-ut, Mark Zuckerberg

Po ashtu, ndalohet hyrja edhe për 27 amerikanë të tjerë të shquar, si hakmarrje për sanksionet e vendosura për fushatën ushtarake të Kremlinit në Ukrainë.

Ministria e Jashtme ruse tha se ndalimi i udhëtimit, i cili përfshin gjithashtu zyrtarë të lartë të Pentagonit, udhëheqës biznesi dhe gazetarë amerikanë, do të mbetet në fuqi deri “në përjetësi”.

Top Channel