Gjithçka e shkatërruar, pamje dramatike nga Mariupoli dhe Kievi

21/04/2022 23:01

Lufta vazhdon prej disa javësh në Ukrainë, ndërsa situata në Mariupol dhe Kiev po rëndohet dita ditës.

Fotografitë paraqesin ndërtesa banimi të shkatërruara nga goditja me raketa gjatë bombardimeve ruse.

Në disa zona të Kievit, forcat ruse janë larguar duke lënë pas pasoja katastrofike, ndërsa e kundërta po ndodh në Mariupol ku vijojnë sulmet intensive prej disa ditësh.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy tha  se afërsisht 120,000 ukrainas mbetën të bllokuar në Mariupol, duke përfshirë rreth 1,000 civilë në fabrikën e çelikut Azovstal.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel