Presidenti i Këshilli Europian Charles Michel , ka udhëtuar drejt Kievit mëngjesin e sotëm.

Ai udhëtoi me tren drejt Kievit dhe u prit atje nga zv/kryeministrja e Ukrainës, Olga Stefanishyna. Michel do të takohet me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

Top Channel