Iryna Vereshchuk: Rusia ka kthyer sot 76 robër lufte

19/04/2022 16:40

Zëvëndëskryeministrja ukrainase Iryna Vereshchuk ka njoftuar ditën e sotme se Rusia ka kthyer 76 ukrainas në një shkëmbim të robërve të luftës.

Vereshchuk thotë se Rusia ka kthyer 60 ushtarë, duke përfshirë 10 oficerë ukrainas dhe 16 qytetarë të marrë peng.

Ajo bëri me dije se kjo ishte hera e pesë që vendi kishte shkëmbyer të burgosurit e luftës.

 

Top Channel