Lajmi i fundit
Lajm i fundit/ Udhëhoqi sulmin në veri të Kosovës, Serbia arreston Milan Radojçiç
Lajmin e konfirmon Ministria e Brendshme serbe, Radojçiç mbahet në paraburgim
Kosova ende nuk ka kërkuar ekstradimin
Mediat serbe shkruajnë se Milan Radojçiç, është ndaluar për 48 orë i akuzuar si organizatori i sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Sulmet në Kiev, qytetari ukrainas tregon tmerrin: Isha aty, m’u desh të fshihesha pas makinës

15/04/2022 15:33

Një 38-vjeçar ukrainas ka rrëfyer tre shpërthimet që ndodhën ditën e sotme në Kiev ku u gotit një ndërtesë industriale.

Kirill Kyrylo, një punonjës në një dyqan riparimi makinash në qytet tregoi se ishte prezent në kohën e sulmit rus dhe i kishte parë të tre shpërthimet. Ai tha se në mënyrë që të ‘shpëtonte; i ishte dashur të fshihej pas makinës.

“Ndërtesa ishte në zjarr dhe unë duhej të fshihesha pas makinës sime,” tha ai, duke treguar xhamin e copëtuar dhe copat e metalit që ishin shpërndarë nga ndërtesa e djegur matanë rrugës.

Ministria ruse e mbrojtjes paralajmëroi të premten se do të intensifikonte sulmet në kryeqytet në përgjigje të çdo sulmi terrorist apo sabotazhi të kryer nga regjimi nacionalist i Kievit në territorin rus.

Top Channel