Ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet në Borodyanka, qyteti në veriperëndim të Kievit, për kufomat e bllokuara nën rrënoja pasi një ndërtesë u shkatërrua nga bombardimet. 

Javën e kaluar, Ministri i Punëve të Brendshme Denis Monastyrsky tha se zona ishte një nga tragjeditë më të mëdha në Ukrainë.

Ajo është bombarduar rëndë nga forcat ruse dhe ishte e pushtuar për disa javë përpara se rusët të tërhiqeshin.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel