Ushtria Ukrainës: Rusia lëshoi ​​6 raketa në drejtim të Lviv dhe 2 u kapën

18/03/2022 09:00

Rusia lëshoi gjashtë raketa drejt qytetit perëndimor të Lviv të premten në mëngjes, sipas forcave të armatosura të Ukrainës.

Ka shumë të ngjarë që predha të ishin raketa lundrimi të lëshuara nga avionë luftarakë mbi Detin e Zi, thuhet në një deklaratë në Facebook.

Dy nga raketat u kapën nga sistemet e mbrojtjes ajrore, shtohet në deklaratë.

Kryetari i bashkisë së Lviv tha se raketat goditën një fabrikë riparimi avionësh pranë aeroportit. Puna në uzinë ishte ndalur përpara se të goditeshin raketat dhe nuk kishte raportime për viktima në këtë fazë, tha ai.

Top Channel