Në pjesën e parë të ditës, vendi ynë do të mbizotërohet nga moti i kthjellët në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash. Ndërsa në në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C. Era do të fryjë mesatarisht det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të jenë mbizotëruese në të gjithë territorin e Kosovës, duke sjellë dominim të motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta. Por në orët e pasdites pritet që vranësirat të bëhen më të dukshme në Kosovë.

FOTO GALERI
2/4

Top Channel