Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht të vranët por nuk do të mungojnë as intervalet me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -8°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë e ulët.

Ndërsa Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm me reshje të izoluara. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -9°C në -1°C dhe në zonat e ulëta nga -6°C në 02°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel