“Nuk ka hyrë në Big Brother VIP për të gjetur burrë”, reagimi në Instagramin e Beatrix: Nuk bëri gabim që i dha mundësi Donaldit

06/01/2022 10:12

Marrëdhënia e Donald Veshajt me Beatrix Ramosaj është komentuar gjatë dhe vijon të marrë vëmendje të madhe kudo.

Gjatë spektaklit të së martës, opinionistja Balina Bodinaku e këshilloi këngëtaren e njohur që të mos i bëjë presion lidhjes me Donaldin. Ajo shtoi se duket sikur qëllimi i saj i vetëm në “Big Brother VIP” është aktori.

Personi që menaxhon faqen e Instagramit të këngëtares ka bërë një reagim publik duke thënë se Beatrix nuk është futur në shtëpi për të gjetur burrë, por për çmimin e madh. Megjithatë, fakti që i dha një mundësi lidhjes me Donaldin nuk është e gabuar, pavarësisht se mund ti humbasë të dyja, edhe Donaldin edhe cmimin e madh.

Reagimi i plotë:

Ne nje vend si Shqiperia ku gruaja vritet dhe gruas i ngel faji, nuk pres asgje me shume sesa komente dhe opinione dashakeqe per Beatrixen dhe linçimin publik te saj pas cdo fjale e gjesti brenda shtepise se BBV.Femrat e cfaredolloj moshe nuk e kane kuptuar ende qe duhet ta mbrojme dhe ta mbeshtesim njera-tjetren, pavaresisht nese pelqehemi apo jo, sepse shoqeria shqiptare eshte nje shoqeri patriarkale dhe vetem te bashkuara mund te çajme perpara.

Per kedo qe nuk e ka kuptuar dhe ka nevoje t’i thuhet shkoqur: Per Beatrixen, Donaldi eshte pjese e rendesishme e jetes personale te saj, brenda dhe jashte shtepise se BBV, po aq sa shpresoj te jete e vertete edhe e anasjellta. Per Beatrixen, Donaldi eshte po ashtu pjese e lojes brenda ne BBV po aq sa c’eshte e vertete e anasjellta.

Ndoshta “gjyqtaret” e ceshtjes Trixa-Donald kane pasur fatin te gjejne dhe te jetojne nje dashuri pa ulje e ngritje, pa zenka dhe hatermbetje, vetem ylber dhe flutura ne stomak. Kjo eshte gjeja me e bukur qe mund t’i ndodhi njeriut ne jete, por pse ju duket kaq anormale kur shihni Beatrixen dhe Donaldin ne nje klip qe diskutojne per pritshmerite qe kane per njeri-tjetrin dhe lidhjen e tyre? Pse ju duket kaq anormale qe ne momente te veshtira Trixa kerkon vemendjen e te dashurit te saj? Mbi te gjitha, pse sajoni histori sikur Trixa ka hyre ne ate shtepi vetem per t’u lidhur me Donaldin?

Ne jete kam marre nje mesim shume te rendesishem: Ki qellime ne jete, por nese rruges te shfaqen mundesi te bukura, nuk duhet t’i lesh pa i kapur thjesht sepse nuk ishte gjeja qe po kerkoje. Me kete dua te them qe Beatrixa nuk u fut ne BBV per te gjetur burre, por per te fituar € 100,000 sikurse te gjithe. Kjo s’do te thote qe beri gabim qe i dha nje mundesi lidhjes me Donaldin. Dhe ne fund vertete mund t’i humbase te dyja, por mos u merzisni nese ju zhgenjen.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel