Sulmohen civilë e policë në Jeruzalem! Sulm me armë nga militianti i Hamas

21/11/2021 14:18

Një sulmues i armatosur hapi zjarr në  Jerusalem duke vrarë një person e duke plagosur tre të tjerë.

Këto janë çastet e para kur në vendngjarje mbërritën ekipet e emergjencës. Sulmuesi u identifikua si anëtar i grupit militant Hamas një 42 vjeçar pjesë e krahut politik të organizatës.  Viktimat ishte civilë, ndërsa dy prej të plagosurve policë.  Incidenti ndodhi pranë Al Aksës.

Sulmi ishte i paramenduar sipas zyrtarëve izraelitë dhe ndodhi vetëm për 30 sekonda. Ai qëlloi kuturu në rrugicë dhe do kishte më shumë viktima nëse  do të kishte pasur njerëz në ato çaste.

 

 

Top Channel