Papa Françesku qan gjatë meshës në Vatikan

Papa Francesku nuk i ka shpëtuar lentes së fotografëve ndërsa po drejtonte meshën në Vatikan.

Reuters ka kapur një moment ku ai fshin lotët me duar.

Pjesë e fotove të ditës është edhe pamja e katastrofës që po ndodh në Spanjë nga vullkani Cumbre Vieja në Ishujt Kanarie në La Palma.

Gjithashtu një nga fotot më epike është edhe vandalizimi i skuylpturës së Christopher Columbus, një prej figurave më të famshme në Britani.

FOTO GALERI
2/13
Vullkani Cumbre Vieja nxjerr lavë dhe tym ndërsa vazhdon të shpërthejë në ishullin Kanarie të La Palma, Spanjë

Top Channel