Aktori i Hollywoodit Ben Affleck nuk mund të ndalet së admiruari, por edhe duke lavdëruar të dashurën e tij të re/të vjetër Jennifer Lopez. Në një intervistë të fundit, ai pranoi se ishte i impresionuar me arritjet e saj dhe njohjet që ajo arriti gjatë karrierës.

“Gjithçka që mund t’ju them është se pashë nga dora e parë se si gratë e racave të ndryshme i afrohen Jennifer dhe i thonë asaj se për to ajo është një shembull i një gruaje të fortë, një gruaje që arrin dhe kërkon një pjesë të drejtë në botën e biznesit,” tha aktori i njohur për “AdWeek”.

Ai pranoi se ishte i befasuar nga “ndikimi i saj në botë”, veçanërisht tek ata që vijnë nga prejardhje dhe kultura të ndryshme.

“Unë jam i mahnitur nga ndikimi i saj në botë, veçanërisht si një artiste që bën filma që gjithashtu kanë ndikim te njerëzit. Jennifer ka frymëzuar një grup të madh njerëzish të ndihen sikur kanë një vend në këtë vend. Pak njerëz kanë pasur ndikim gjatë historisë – disa prej të cilëve nuk do t’i takoj kurrë, me të cilët mund të qëndroj pranë dhe ta admiroj me respekt, “tha Ben.

Çifti rinovoi lidhjen pas gati dy dekadash. Ata ishin fejuar për dy vjet para ndarjes në vitin 2004, dhe ranë përsëri në dashuri pasi J.Lo u nda nga Alex Rodriguez. Ata së pari u shfaqën së bashku në tapetin e kuq në Festivalin e Filmit në Venecia, dhe pas kësaj ata u mblodhën në Met Gala.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel